EFOP 3.9.2 - 16 HUMÁNKAPACITÁSOK FEJLESZTÉSE TÉRSÉGI SZEMLÉLETBEN
   
Humánkapacitások fejlesztése a Bakonyaljai falvakban



Projekt címe: Humánkapacitások fejlesztése a Bakonyaljai falvakban

Projekt azonosítószáma: EFOP-3.9.2-16-2017-00022

Projekt megvalósítása: 2018.01.01-2020.01.31

Szerződött támogatási összeg: 249 563 821,- Ft

Támogatási intenzitás (%-ban): 100%

Konzorciumi tagok és támogatási összegek:                 

         Mihályháza Község Önkormányzata/ Konzorciumvezető: 71 830 607,-Ft

        Bakonybél Község Önkormányzata: 38 100 982,-Ft

        Bakonyszűcs Község Önkormányzata: 14 357 062,-Ft

        Külsővat Község Önkormányzata: 14 598 362,-Ft

        Marcalgergelyi Község Önkormányzata: 31 611 282,-Ft

        Nemesszalók Község Önkormányzata: 31 369 982,-Ft

        Ugod Község Önkormányzata: 33 579 782,-Ft

        Vinár Község Önkormányzata: 14 115 762,-Ft

 

Projekt tartalmának bemutatása:

A nyolc tagú konzorciumban megvalósuló projekt legfőbb célja a területi különbségek és különösen a településméretből adódó társadalmi hátrányok komplex megközelítéssel történő, a helyi igényeken alapuló csökkentése a humán közszolgáltatások tekintetében, valamint a minőségi közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása elsősorban a köznevelés, a felsőoktatás, a felnőttoktatás által biztosított informális és nem formális tanulás területén, a helyi tudástőke gyarapítása érdekében.

A projekt hozzá kíván járulni az egyes humán közszolgáltatásokban dolgozók képzettségének javításához, ezáltal is fejlesztve az általuk ellátott szolgáltatások minőségét és hatékonyságát. A projekt javítani kívánja az országosan homogén szolgáltatások átalakítását a kisközösségekre - személyre szabott szolgáltatásokon keresztül -, valamint céljának tekinti a helyi közösségek számára folyamatosan elérhető közszolgáltatások minőségének és tartalmának fejlesztését a jelentkező igények figyelembe vételével.

A projekt támogatja a gyermekek és tanulók – kiemelten a hátrányos helyzetűek – közneveléshez és felsőoktatáshoz való hozzáférését iskolán kívüli programok megvalósításán keresztül. A köznevelési intézményeken kívüli szervezetek és szakemberek közreműködésével végzett személyiség és kompetenciafejlesztő tevékenységek az oktatási rendszer esélyteremtő jellegének javítását szolgálják. 

A projekt céljának tekinti a kisgyermekkori nevelés hozzáférhetőségének és az óvodapedagógusok képzettségi szintjének emelését is. Megjelenik a család által betöltött központi szerep és a komplex óvodai szolgáltatásfejlesztés cél, szolgálva az egész életen át tartó tanulás, a társadalmi beilleszkedés, a személyes fejlődés és a foglalkoztathatóság szempontjából nélkülözhetetlen alapkészségek elsajátításának elősegítését.

Cél, hogy az óvoda optimális személyi és tárgyi feltételeket tudjon biztosítani a kisgyermekek számára személyiségük kibontakoztatásához, különösen a hátrányos helyzetű gyermekek esetében.

Projekt közvetlen célcsoportja:

        Helyi humán közszolgáltatásban dolgozók illetve a potenciális alkalmazottak


        Gyermek- és fiatalkorú lakosság

        Hátrányos helyzetű aktív korú lakosság

        Nemzetiségek, etnikumok

        Érintett települések lakossága

Megvalósuló tevékenységek:

  1. A települési önkormányzatok által fenntartott alapszintű humán közszolgáltatásokban dolgozó szakemberek képzése, továbbképzése, tapasztalatcsere a minőségi szolgáltatásokhoz való hozzáférés növelése érdekében, különös tekintettel a hátrányos helyzetű emberek hozzáférésének biztosítására.

 

  1. A gyermekek/tanulók személyiség és kompetenciafejlesztését, iskolai és munkaerő-piaci érvényesülését elősegítő iskolán kívüli programok megvalósítása, helyi kezdeményezések támogatása kiemelt figyelmet fordítva a hátrányos helyzetű gyerekek/tanulók bevonására.

 

  1. A hátrányos helyzetű gyerekek/tanulók/hallgatók közneveléshez/felsőoktatáshoz való hozzáférésének biztosítása.

 

  1. Komplex óvodai szolgáltatásfejlesztés, különös tekintettel a hátrányos helyzetű gyerekek óvodai neveléshez való hozzáférésének biztosítására.

 

  1. A fejlesztés megvalósításához szükséges infrastruktúra és infokommunikációs fejlesztés.

 

  1. Alacsony iskolai végzettségű, rossz munkaerő-piaci esélyekkel rendelkező lakosság munkaerő-piaci esélyeinek javítása.


Pályázati logo



Pályázati logo

Akadálymentes logo



A HÍR:
Feltöltve: 2018.01.16.
Frissítve: 2018.05.18.



K Ö Z L E M É N Y E K :

DÁTUM
KÖZLEMÉNY



Tudja meg a világ......

Amennyiben hírt szeretne részünkre beküldeni, azt megteheti a következő email címen:
onkormanyzat@marcalgergelyi.hu